Firma COLT powstała w 1992 roku. Jej założycielem i właścicielem jest Adam Sędłak, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Zakres działalności od samego początku istnienia firmy to obrót hurtowy kwalifikowanym materiałem siennym warzyw i kwiatów.

Od 1993 roku firma rozpoczęła konfekcjonowanie nasion warzyw otoczkowanych. Nasiona były poddawane procesowi otoczkowania z jednoczesnym zabezpieczeniem tych nasion przed chorobami i szkodnikami preparatami chemicznymi. Od 1995 roku firma rozpoczęła próby uzyskania przybliżonego efekty ochrony nasion bez użycia środków ochrony i roślin.

Badania przeprowadzone w Instytucie Ochrony Roślin w Skierniewicach w latach 1997-1998, jak również doświadczenia w Akademii Rolniczej w Poznaniu w latach 2004-2005 umocniły firmę w przekonaniu o słuszności polityki produkcji skierowanej na ekologię. Firma osiągnęła skuteczność ochrony cebuli przed śmietką cebulanką na poziomie 85%. Co jest wynikiem lepszym niż przy zastosowaniu insektycydów.

Ekologiczne zabezpieczenie nasion to najlepsza droga zabezpieczenia wschodów roślin i co za tym idzie uzyskania zdrowego plonu, przy jednoczesnym wyeliminowaniu chemii. Szczególnie polecamy rolnikom, działkowcom i wszystkim, którzy cenią zdrową żywność.